Spośród wielu różnych zabiegów, które możemy zaproponować pacjentom w klinice Ars Vena w Poznaniu, cierpiącym z powodu żylaków kończyn dolnych, jest nowoczesny system zamykania żylaków VenaSeal®. Jest to małoinwazyjna metoda leczenia zmian żylnych, polegająca na klejeniu żylaków medycznym polimeryzującym klejem tkankowym, który ma za zadanie zapoczątkowanie procesu włóknienia żylaka. Zabieg ten jest bezpieczny, cechuje się wysoką skutecznością i nie wymaga długotrwałego noszenia pończoch uciskowych, umożliwiając pacjentowi praktycznie natychmiastowy powrót do normalnej aktywności.

System zamykania żylaków VenaSeal® jest zaliczany do zabiegów nietermicznych, co oznacza, że nie niesie ze sobą ryzyka uszkodzenia nerwów.

Jak wygląda zabieg?

Specjalnie zaprojektowany cewnik jest wprowadzany do naczynia przy pomocy odpowiednio cienkiej igły, a następnie śródnaczyniowo, przy wykorzystaniu precyzyjnie skalibrowanego dozownika, jest podawany klej medyczny. Cała procedura zazwyczaj trwa nie dłużej niż 30 minut. Dzięki małej inwazyjności zabieg VenaSeal®, który wykonujemy w klinice Ars Vena w mieście Poznań, jest polecany w szczególności pacjentom otyłym oraz cierpiącym z powodu obrzęków kończyn dolnych.
Bezpośrednio po zakończonym zabiegu zaleca się krótki spacer. Należy zrezygnować z intensywnych ćwiczeń siłowych, a także pamiętać o noszeniu specjalnych pończoch uciskowych przez pierwsze 48 godzin, a następnie w trakcie dnia przez kolejne dwa tygodnie. Pajączki i mniejsze zmiany z reguły znikają w okresie 1-3 miesięcy, natomiast większe żyły w przeciągu 6-9 miesięcy.

Najważniejsze korzyści z metody VenaSeal®:

  • zabieg może zostać przeprowadzony w warunkach ambulatoryjnych, stanowiąc doskonałą alternatywę dla metod chirurgicznych przeznaczonych do eliminacji dużych pni żylnych,
  • bezbolesność i brak potrzeby wykonania znieczulenia miejscowego lub ogólnego,
  • długotrwała eliminacja zmian żylnych,
  • bardzo dobry efekt kosmetyczny (niskie ryzyko pojawienia się przebarwień),
  • możliwość natychmiastowego powrotu do codziennej aktywności.Artykuł z Endovascular Today

Venaseal – ulotka dla pacjentów