O Centrum

image

Witamy na stronie Centrum Chorób Naczyń i Medycyny Estetycznej – Ars Medica.

Nasz ośrodek specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu zachowawczym i operacyjnym chorób z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej. Wykonujemy specjalistyczne zabiegi usuwania żylaków kończyn dolnych różnymi technikami (również bezoperacyjne i mini-inwazyjne), ze szczególną dbałością o efekty estetyczny. Posiadamy olbrzymie, wieloletnie doświadczenie w tego typu operacjach. Oferujemy również zabiegi estetyczne związane z usuwaniem zmian skórnych etiologii naczyniowej i innej. Wykonujemy zabiegi liposukcji wszystkich regionów ciała.

Jesteśmy jedynym prywatnym ośrodkiem w Polsce zajmującym się profesjonalnym, chirurgicznym leczeniem nadpotliwości oraz zespołu Raynauda.

W swojej pracy wykorzystujemy techniki mini-inwazyjne (torakoskopowe) i bezoperacyjne starając się, by efekt estetyczny naszych zabiegów był jak najlepszy.

Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem ran i owrzodzeń. W przypadku trudno gojących się ran stosujemy terapię podciśnieniową. Stosujemy najnowsze urządzenia umożliwiające prowadzenie tej terapii w warunkach ambulatoryjnych.

Jako jedni z niewielu w Polsce, od 2008 roku zajmujemy się terapią BMAC (, czyli leczeniem własnymi komórkami macierzystymi pacjenta. Znajduje ona zastosowanie w medycynie estetycznej, chorobie zwyrodnieniowej stawów oraz w chorobie niedokrwiennej kończyn dolnych. Może być zastosowana w szczególnych przypadkach pacjentów, którym grozi amputacja palców, cierpiących z powodu choroby Buergera, mających owrzodzenia i rany lub leczących się z powodu powikłań stopy cukrzycowej. Metoda ta wspomaga terapię konwencjonalną, lub stanowi dla niej alternatywę w przypadku, gdy nie przynosi ona odpowiednich rezultatów.

Dr n. med. Krzysztof Wachal

Specjalista II st. chirurgii ogólnej i naczyniowej.

1988-1992 Liceum Ogólnokształcące im.Henryka Brodatego w Lwówku Śląskim o profilu biologiczno-chemicznym

1992-1998 Studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

2000-2004 Studia Doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu

Praca:

1993-1994 Praca naukowa w Katedrze Biochemi Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu