Należy zabrać ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną, w tym:
Wyniki konsultacji są przygotowywane w formie pisemnej, ale istotne jest dla Nas, by wszystkie przekazane informacje były zrozumiałe dla Naszych pacjentów.
Badania USG doppler wykonywane w naszym gabinecie (poszczególne badania):
Przebieg badania USG tętnic szyjnych:
Przebieg badania USG tętnic kończyn dolnych:
Przygotowanie do badania USG Doppler przez powłoki brzuszne:
(tętnic nerkowych, aorty brzusznej, pnia trzewnego tętnic krezkowych, układu wrotnego, żyły głównej dolnej i żył biodrowych)
Dzień przed badaniem:
W dniu badania należy:
Przygotowanie pacjenta do badania USG żył kończyn dolnych i przebieg badania:
Większość zabiegów ambulatoryjnych nie wymaga wykonywania wcześniejszych badań laboratoryjnych.
Do wszystkich zabiegów operacyjnych konieczne jest wykonanie następujących badań:
Badania laboratoryjne nie mogą być wykonane wcześniej niż 4 tygodnie przed terminem zabiegu.
W innych niezbędnych badań o konieczności ich wykonania decyduje lekarz w trakcie wizyty.
Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, w tym suplementach diety.
Określi on, które należy odstawić w okresie przedzabiegowym. W szczególności dotyczy to leków hormonalnych, antykoncepcyjnych, rozrzedzających krew, leków zawierających aspirynę, czyli kwas acetylosalicylowy (Acard, Polopiryna-S, Pyramidon Fast, Alka-Prim, Alka-Selzer, Bestpirin, Etopiryna max i inne).
W celu uniknięcia nadmiernego krwawienia podczas zabiegu, należy odstawić niektóre leki na określony czas przed leczeniem. Zasady odstawienia leków w okresie przedzabiegowym:
Stosowanie antybiotyku lub infekcje w tym katar, katar z gorączką, dreszcze, zakażenia, są wskazaniem do odroczenia zabiegu w czasie.
W przypadku chorych na cukrzycę, należy wcześniej skonsultować się z lekarzem prowadzącym odnośnie stosowania insulin lub innych leków przeciwcukrzycowych w okresie przed i po zabiegu.
Na dwa dni przez zabiegiem nie wolno przyjmować alkoholu. Nie ma obecnie obowiązku szczepień przeciwko WZWB (żółtaczka typu B).
W dniu zabiegu prosimy o powstrzymanie się od jedzenia i picia przez 6 godzin przed operacją, co jest bardzo istotne dla anestezjologa. Prosimy także nie kremować ani nie balsamować nóg i nie golić okolicy poddawanej zabiegowi.
Ubranie powinno być luźne a obuwie wygodne i na płaskim obcasie.
Co zabrać ze sobą:
Dotychczasową dokumentację medyczną, w tym:
Leki stosowane przewlekle:
Przez 24h po zabiegu nie należy prowadzić samochodu, dlatego prosimy, aby odpowiednio zaplanować powrót do domu.
Prosimy, aby każde pytanie czy wątpliwość zgłosić chirurgowi lub anestezjologowi przed zabiegiem, ponieważ nawet rzeczy z pozoru nieistotne mogą mieć wpływ na przebieg znieczulenia i samego zabiegu! Dotyczy to szczególnie uczuleń, infekcji oraz substancji zażywanych przez pacjenta.
Skleroterapia / mikroskleroterapia
Przed zabiegiem wykonujemy badanie USG Doppler w celu oceny wydolności głównych powierzchownych pni żylnych (to jest żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej). Oceniamy obecność zmian naczyniowych pod kontrolą urządzenia Venalight. Zabieg jest wykonywany pod kontrolą USG-Doppler i urządzenia Venalight. Polega na ostrzyknięciu zmienionych naczyń za pomocą odpowiedniego roztworu lub piany. Po zabiegu okolica poddana zabiegowi zostaje zabandażowana opaskami elastycznymi, które pacjent powinien nosić przez 3 dni. Chory po zabiegu może chodzić samodzielnie. Nie ma przeciwwskazań do prowadzenia samochodu. Kontrola po zabiegu w terminie nie dłuższym niż 4 tygodnie. Ponowna ocena stopnia zamknięcia poddanych zabiegowi naczyń ma istotne znaczenie dla trwałości uzyskanego efektu terapeutycznego.
Usuwanie naczyniaków i zmian skórnych
Przeprowadzamy konsultację w celu kwalifikacji do ewentualnego zabiegu i jego sposobu jego wykonania. Do diagnostyki używany USG-Doppler, Venalight, Dermatoskopu, Vedeo-Dermatoskopu.